Oferta:

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00.
Oferujemy także opiekę w weekendy w godzinach od 9:00 do 15:00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu

W Przedszkolu organizujemy zabawy dydaktyczne, badawcze, matematyczne, muzyczne, techniczne, plastyczne, taneczne, teatralne…wpływające na wszechstronny rozwój dzieci. Staramy się rozpoznawać zainteresowania i potrzeby dzieci i wychodzić im na spotkanie, tak, aby każde dziecko mogło uruchomić tkwiące w nim pokłady twórczości i wyobraźni oraz by w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze zdobywało doświadczenia i wiedzę przygotowującą do dalszego etapu edukacji oraz życia w społeczeństwie. Dużą uwagę przywiązujemy także do pobytu dzieci na świeżym powietrzu co realizujemy poprzez zabawy w ogrodzie przedszkolnym jak również częste spacery do pobliskiego lasu. W ramach zajęć organizowanych w Przedszkolu oferujemy:

  • Rytmikę„Każde dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą, lecz również bardziej szczęśliwą” (E.Sourian). Poprzez umożliwienie dzieciom kontaktu z muzyką stymulujemy rozwój motoryczny, słuchowy, wzrokowy, rozwój mowy… uwrażliwimy dziecko na dźwięki i piękno muzyki a także wpływamy na jego rozwój emocjonalny. Jak wszystkie formy zajęć proponowanych w Przedszkolu zajęcia rytmiki są zabawą, podczas której dzieci słuchają różnych typów muzyki, śpiewają, tańczą oraz grają na instrumentach.
  • Zajęcia z języka angielskiego – „Granice mojego języka są granicami mojego świata” (L. Wittgenstein) - posługiwanie się językiem obcym jest w dzisiejszym świecie coraz bardziej istotne. Pozwala przede wszystkim na otwarcie się na innych ludzi. Poprzez zabawę- wiersze, piosenki w języku angielskim dzieci osłuchują się z językiem i uczą się jego podstaw.
  • Zajęcia z języka migowego – głównym celem zabaw z językiem migowym jest ogólny rozwój dzieci, zwłaszcza mowy. Język migowy to głównie zabawy manualne, ruchowe. Dodatkowym atutem jest kształtowanie wrażliwości dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, uczenie tolerancji i akceptacji.
  • Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” (W. Oczko) - celem zajęć jest nie tylko korekta wad postawy, ale również profilaktyka oraz rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.
  • Warsztaty kulinarne – poprzez pieczenie chleba, bułeczek, rogalików, przygotowywanie sałatek oraz przetworów jak dżemy czy kompoty oraz słodkich ciasteczek i pierników często chcemy uczcić ważne uroczystości obchodzone w naszym Przedszkolu- jak np. pierniczki wypiekane na spotkanie wigilijne czy słodkie ciasteczka na Dzień Mamy i Taty. Przygotowywanie różnorodnych potraw, wypieków oczywiście niesie za sobą także wiele korzyści jak choćby ćwiczenie sprawności manualnych, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, doskonalenie zmysłów, rozwijanie samodzielności… a przede wszystkim zabawy kulinarne dają dzieciom wiele radości i satysfakcji
  • Warsztaty tkackie – przeznaczone dla najstarszych przedszkolaków – tkanie pozwala ćwiczyć koncentrację uwagi, umiejętność skupiania się i doprowadzania pracy do końca oczywiście doskonale wpływa na rozwój sprawności motorycznej dłoni… a dodatkowo daje ogromną satysfakcję, kiedy po długiej pracy dziecko otrzymuje własnoręcznie wykonaną piłkę, torebkę czy portfel.
  • Cykliczne warsztaty literackie z Domifiką – poprzez starannie wybrane teksty literackie Domifika uczy dzieci radzenia sobie z emocjami- czasem bardzo trudnymi jak np. złością czy zazdrością, uczy tolerancji dla inności, pobudza wyobraźnię… Na każdych zajęciach Domifika porywa wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i na długo pozostaje w ich wspomnieniach.
  • Cykliczne zajęcia twórcze z Panią Kropką – Pani Kropka to kolejna osoba w naszym zespole, która z niebywałą charyzmą włącza wszystkich do wspólnych działań. Zajęcia te skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców. Poprzez wspólną zabawę w teatr Pani Kropka uruchamia tkwiące w uczestnikach jej zajęć pokłady niebywałej fantazji stawiając przy tym nierzadko ważne życiowe pytania.

stopkaa1


Adres:

Niepubliczne Przedszkole Zacisze
ul. Siewna 97, 10-830 Olsztyn

Telefon:
537-905-946

E-mail:
zacisze.olsztyn@wp.pl

fb2


Nasi partnerzy:

nasi_partnerzy